Tipy na výlety

Kam na výlet v Jizerských horách

Připravili jsme pro Vás několik tipů na výlet v Libereckém kraji pro každého, kdo chce strávit volný čas v krásném a čistém prostředí. V Jizerských horách máte mnoho možností jak prožít aktivní dovolenou s přáteli nebo klidný rodinný pobyt s dětmi na čerstvém vzduchu. Nezapomněli jsme pro Vás také připravit tipy na výlet i za špatného počasí. Jestliže si nevyberete z naší nabídky, rádi Vám pomůžeme naplánovat trasu nebo celodenní výlet dle Vašich představ a požadavků.

Centrum Babylon Liberec (14,0 km)

Aquapark a wellnes centrum

V areálu Babylon se nachází tématický aquapark s bazény, skluzavky a tobogány. Ve wellnes centrum je pro Vás připraveno mnoho ozdravných procedur a léčebných metod. Děti i dospělí mohou dále navštívit Lunapark plný zábavných atrakcí nebo iQpark, kde si můžete prověřit své znalosti a vyzkoušet veliké množství mechanických experimentů. Budete-li potřebovat zajistit hlídání Vašich ratolestí, máte možnost využit služeb dětského koutku, který zahrnuje dětský hrad a prolézačky.

Zoo Liberec (11,0 km)

Nejstarší zoologická v Čechách

Liberecká zoo je díky své rozloze a vlastnímu dětskému koutku naprosto ideální pro rodinný výlet. Při návštěvě máte možnost navštívit Botanickou zahradu s velikou sbírkou masožravých rostlin, která sousedí kousek od zoologické. Zoo je možné projít pěšky s kočárem nebo využít vláčku, který Vás zahradou proveze. Zoo se pyšní zejména jedinečnými bílými tygry a dalšími chovatelskými přírůstky.

Botanická zahrada Liberec (11,4 km)

Nejstarší v České republice

Velmi zajímavým a poučným místem pro školný výlet je Botanická zahrada v Liberci. Disponuje nejrozsáhlejší sbírkou exotických rostlin, které zahrnují i ty nejvíce ceněné kusy světa. Budete mít možnost obdivovat orchideje, masožravé rostliny, vzácné kaktusy, kapradiny a jiné zajímavé exempláře. Další zajímavosti této zahrady jsou tropické ryby a vodní rostliny. Historie této krásy se píše od roku 1893.

iQpark Liberec (14,0 km)

Zábavně naučné centrum

V iQparku mohou učitelé a studenti hravou formou prověřit své znalosti, postřeh, fyzické schopnosti, logické myšlení i fyzikální jevy. Centrum nabízí například aplikace přírodních jevů, přenášení energií, využití solární energie nebo rozkládací medicínské modely. iQpark poskytuje lektorské programy, které jsou vhodným doplněním školní výuky a učitelé tak mohou využít program jako motivační hodinu.

Kongresové Centrum Babylon (14,0 km)

Liberec

Jedná se o největší multifunkční zábavní a kongresový komplex na území České republiky. Kromě tématického aquaparku a wellness procedur, komplex dále nabízí kongresové centrum s více než 40-ti sály pro 6 až 1000 osob. Po náročném dni mají návštěvníci možnost navštívit například zámecké sklepení, bowling, iQpark s labyrintem, relaxační terapie nebo golfový 3D simulátor.

Paintball Liberec (29,5 km)

Liberecký kraj

Firma organizuje adrenalinové paintballové akce a akční souboje s možností, zapůjčit si moderní zbraně a vybavení. Tento moderní adrenalinový sport si můžete přijít zahrát na lesní hřiště v Liberci. Firmy či skupiny mají možnost určit si místo pro konání hry a vybrat si hru, která jim nejvíce vyhovuje.

Muzeum skla a bižuterie (12,6 km)

Jablonec nad Nisou

Dalším velmi zajímavým místem pro exkurzi se školou je Jablonecké muzeum skla a bižuterie. Učitelé a žáci si mohou porovnat minulost a přítomnost Českého sklářství a prohlédnout si sbírky bižuterie, skla, mincí a medailí. Mezi skvosty patři například náhrdelníky z korálků, kterými se zdobily ženy v Africe. Dále se v muzeu konají výstavy, doprovodné programy, přednášky a dokonce i módní přehlídky.

Bowling Live (10,3 km)

Jablonec nad Nisou

Bowling centrum v Jablonci nad Nisou nabízí osm závodních drah značky Brunswick včetně speciální dráhy pro handicapové hráče, simulátory, vzdušný hokej, šipky, stolní fotbálky a pět kulečníků. Pro občerstvení jsou k dispozici dva bary a restaurace, která nabízí speciality připravované přímo na ohni před zákazníkem.

Šťastná země Radvánovice (41,7 km)

Zábavný areál pro děti

V zábavném areálu je velké množství atrakcí pro děti i dospělé. Budete mít možnost využít dětské prolézačky, lanovky, houpačky, trampolíny a také doprovodný program za asistence pohádkových bytostí. Děti si mohou také vyzkoušet orientaci ve slámovém labyrintu nebo prozkoumat dřevěné herní sestavy. Areál je otevřený od 23.4 do 30.9.

Muzeum panenek a medvídků (46,3 km)

Troskovice, Český ráj

V muzeum máte možnost vidět unikátní sbírku panenek od starých až po nejnovější model elektronické baby, dále panenku, která prošla koncentračním táborem, nebo unikáty jako jsou Jája a Pája. Na ploše 300m2 jsou panenky a medvídci rozděleny do více sekcí podle odpovídající doby a kulturnímu dění. Zejména panenky batolat jsou k nerozeznání od opravdových dětí. Za podívanou také určitě stojí vystavené dřevěné hračky, pokojíčky pro panenky a kočárky.

Protržená přehrada (11,3 km)

Bílá Desná v Jizerských horách

Dnes kulturní památka se nachází severně od Albrechtic v Jizerských horách na říčce Bílá Desná. Přehrada byla postavena jako sypaná zemní hráz a měla sloužit jako ochrana před povodněmi. V roce 1916 se několik měsíců po kolaudaci hráz protrhla a povodňová vlna zaplavila obec Desnou. Naučná stezka, která vypráví o historii přehrady je oblíbeným turistickým cílem pro konání školních výletů.

Obec Bedřichov (1,5 km)

Turistika a cykloturistika

Obec Bedřichov je bývalá sklářská osada, která leží v horském údolí ve výšce 707 m. Stala se rekreačním centrem a výchozím bodem pro turistiku a cykloturistiku v okolí Jizerských hor. Obec je také hlavním nástupním místem na Jizerskou magistrálu, po které můžete procestovat Jizerské hory a dostat se až do západních Krkonoš. V Bedřichově se také pravidelně pořádají kulturní akce – Antonínská pouť, živý Betlém nebo Mariánská sklářská pouť na Kristiánově.

Zámek Sychrov (31,5 km)

Sychrov u Turnova

Tento pohádkový Zámek Sychrov se nachází mezi Libercem a Turnovem. Pro návštěvníky jsou přístupné obytné místnosti panstva, královská apartmá, pracovny, jídelny a knihovny. Dále je možné navštívit kulečníkový salón, lovecký pokoj s trofejemi nebo zámecké sklepení. Všechny zámecké místnosti se vyznačují bohatou řezbářskou výzdobou. Na zámku se tradičně pořádají adventní trhy a skotské hry. Návštěvníkům je zámek přístupný celoročně.

Kontakty:

Penzion ReBarbora

Janov nad Nisou 319

Okres Jablonec nad Nisou

46811


tel.: Jaroslav Městka st.
+420602 826 447


e-mail: info@rebarbora.cz

Web: www.ubytujsevjizerkach.czPřepnout do češtiny Switch to English Switch to English